Software Development Forum 5.0: лідери ІТ- бізнесу обговорили головні виклики та план розвитку індустрії на найближчі роки

11 Листопад 2017
Software Development Forum 5.0: лідери ІТ- бізнесу обговорили головні виклики та план розвитку індустрії на найближчі роки

Захід зібрав кількасот учасників, поміж яких були: представники провідних українських та міжнародних ІТ-компаній, міжнародних організацій, державних органів, вищих навчальних закладів та засобів масової інформації. Головними темами для обговорення під час події стали: глобальна конкуренція та місце в ній вітчизняної галузі інформаційних технологій, вплив індустрії на економіку країни, питання розвитку кадрового потенціалу та створення якісної системи технічної освіти.




Цьогоріч вітальним словом Форум відкривали Микола Роєнко, Президент компанії Miratech, та Юрій Антонюк, Керуючий директор ЕРАМ Україна, Президент Асоціації «ІТ України».

«Сьогодні українська ІТ-галузь вийшла на абсолютно новий, глобальний рівень. Україна — визнаний світом постачальник послуг в сфері інформаційних технологій. Звичайно, успіхи, здобуті на міжнародних ринках, позитивно впливають і на економічний стан країни. Так, наприклад, вже 3 ІТ-компанії увійшли то списку топ-20 платників податків в Україні. Основна задача на сьогодні — забезпечити стабільне зростання ІТ-індустрії. І для цього сьогодні є всі можливості, головне — створити синергію між державою та бізнесом, подбати про розвиток людського капіталу, побудову внутрішнього ринку», — зауважив Юрій Антонюк, Керуючий директор ЕРАМ Україна, Президент Асоціації «ІТ України».




Після церемонії урочистого відкриття, розпочалася перша панель Форуму, присвячена сприйняттю вітчизняної ІТ-індустрії у світі. Першим доповідачем панелі став Чіраг Рават, Заступник директора міжнародної консалтингової компанії Avasant, з презентацією результатів дослідження на тему «Роль та сприйняття України на глобальному ринку ІТ-послуг. Рекомендації щодо подальшого розвитку».

«Зараз в Україні функціонує понад 100 науково-дослідницьких центрів великих міжнародних компаній. І саме досвід роботи у сфері дослідження та розробки є дуже сильною стороною України, яку однозначно потрібно використати. Крім цього, українські ІТ-компанії можуть заповнити ніші у таких затребуваних сьогодні сферах як blockchain, автоматизація процесів, розробка ігор та візуальних ефектів, створення систем електронного урядування для країн, що розвиваються», — такі сильні сторони вітчизняної ІТ-індустрії відзначив Чіраг Рават.




Станіслав Шелякін, Старший консультант PwC Україна, в рамках першої панелі, виступив з результатами дослідження впливу ІТ-індустрії на економіку країни. Згідно з прогнозами, наведеними у дослідженні, до 2025 року галузь може зрости до $8,4 млрд, а кількість робочих місць збільшиться у майже 2,5 рази — до понад 240 тис. осіб.




Звичайно, все це можливо за наявності сприятливих умов для індустрії. Три головні бар’єри на шляху до розвитку галузі та креативної індустрії в цілому: відсутність стабільної та передбачуваної системи оподаткування, відсутність послідовних змін у системі освіти, низький рівень захисту прав інтелектуальної власності.




Продовженням панелі стала дискусія за участі Юрія Антонюка, Керуючого директора ЕРАМ Україна, Президента Асоціації «ІТ України»; Валерія Куцого, Генерального директора Miratech; Андрія Яворського, Віце-президента GlobalLogic; Ольги Пантелеймонової, Генерального директора Star Media; Наталії Микольської, Торгового представника – Заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Олександра Данченко, Голови комітету Верховної Ради України з інформатизації і зв’язку. Модератором дискусії став Валерій Пекар, відомий громадський діяч та підприємець. Учасники обговорили доповіді спікерів панелі та визначили план дій для просування ІТ-індустрії на міжнародній арені. Серед першочергових кроків: створення синергії між бізнесом, урядом, навчальними закладами та міжнародними організаціями; зміни у трудовому кодексі, міграційній та податковій політиці, системі освіти; просування бренду України; розвиток внутрішнього ринку та продуктових українських компаній.

Другою важливою темою Форуму стало питання глобальної конкуренції, економічних трендів та трансформацій на ринку праці. Костянтин Лєжнін, Заступник Голови Правління UkrSibbank, розповів про ключові глобальні тренди в економіці та їх вплив на стан української економіки. Глобальний директор із зовнішніх зв’язків компанії Luxoft, Патрік Коркоран, поділився останніми даними щодо того, у які напрямки інформаційних технологій бізнес направить найбільшу кількість видатків та дав прогнози стосовно того, як це вплине на ринок праці в сегменті ІТ.




Результати доповідей були обговорені в рамках панельної дискусії, у якій, окрім доповідачів, прийняли участь Тарас Кицмей, Співзасновник компанії SoftServe; Дмитро Кушнір, Віце-президент Luxoft; Олена Чайковська, Голова СТЕМ-коаліції в Україні. Модератором дискусії виступив Андрій Сусленко, Керівник напрямку комунікацій, Civil and Political School.

Проблема розвитку кадрового потенціалу та дефіцит спеціалістів є одним із гострих питань для української ІТ-галузі, тож організатори Форуму приділили даній темі особливу увагу. В рамках панелі «ІТ-освіта: основи майбутнього» Майк Хінчі, Президент Міжнародної федерації з обробки даних та колишній директор з розробки програмного забезпечення у NASA, поділився власним досвідом залучення до сфери інформаційних технологій молодого покоління на прикладі проекту, який він успішно реалізовував у Ірландії.

В рамках панелі, присвяченій технічній освіті, були презентовані результати дослідження Асоціації «ІТ України», яке дало відповіді на питання, що довгий час цікавили представників галузі. Під час дослідження було опитано 2581 ІТ-спеціаліста віком від 18 до 36+ років з усіх куточків країни. Головні результати дослідження:

  • 50% спеціалістів працюють у Києві. На другому місці Дніпро (14,7%), за ним – Львів (14,3%).

  • Майже 60% спеціалістів, що працюють у галузі, не є вихідцями з великих міст.

  • Жінки складають лише трохи більше чверті від загальної кількості фахівців у галузі.

  • 54% респондентів почали працювати ще під час навчання у виші.

  • Майже 46% українських ІТ-спеціалістів оцінили свої знання англійської на рівні Upper Intermediate (вище середнього).

  • 36% фахівців не мають диплому про вищу технічну освіту.

  • Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені І.Сікорського» випускає найбільшу кількість айтішників – 19% опитаних є вихідцями саме з цього ВНЗ.

  • 40,2% опитаних спеціалістів не закінчували провідні українські вищі навчальні заклади.




Про можливості розвитку кадрового потенціалу та необхідність змін в системі освіти дискутували представники бізнесу, навчальних закладів та уряду: Ярослав Притула, Декан факультету прикладних наук Українського Католицького Університету; Майк Хінчі, Президент Міжнародної федерації з обробки даних; Еран Лассер, Співзасновник DAN.IT education; Тетяна Хряпіна, керівник напрямку розвитку та освіти в українському офісі компанії GlobalLogic; Ярослав Любінець, Голова Правління SoftServe; Володимир Ковтунець, Перший заступник Міністра освіти і науки України; Юрій Рашкевич, Заступник Міністра освіти і науки України; Михайло Грищенко, Радник Міністра освіти і науки України з питань цифрової компетентності.




«Сьогодні багато ІТ-компаній мають власну базу для розвитку своїх спеціалістів. Але, якщо ми хочемо виростити дійсно якісне кадрове поповнення, бізнесу однозначно треба відкривати двері своїх навчальних центрів для школярів та студентів, які зацікавлені у інформаційних технологіях», — коментує Тетяна Хряпіна, Керівник напрямку розвитку та освіти в GlobalLogic.

В рамках Форуму було обговорена і тема екосистем для розвитку ІТ-індустрії. Як об’єднати зусилля існуючих в Україні індустріальних об’єдань та сформувати єдину мету? На це питання шукали відповідь учасники панельної дискусії «Розвиток ІТ-екосистем в Україні», модератором якої виступила Марина Вишегородських, Старший радник Ради директорів Ciklum Holdings.

У дискусії прийняли участь представники майже всіх найбільших індустріальних об’єднань країни: Олександр Кубраков, Виконавчий директор Асоціації «ІТ України»; Костянтин Васюк, Виконавчий директор ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації; Андрій Бірюков, Виконавчий директор Hi-Tech Office Ukraine; Ольга Афанасьєва, Виконавчий директор Української асоціації венчурного та приватного капіталу; Наталія Вєрємєєва, Член Правління Київського ІТ Кластеру; Софія Бєлєнкова, Виконавчий директор Харківського ІТ Кластеру.



«Одним із головних завдань всіх профільних ІТ-об’єднань сьогодні є координація зусиль для просування української індустрії інформаційних технологій на міжнародній арені та розвиток технічної освіти», - підбила підсумки модератор дискусії Марина Вишегородських.

Одразу після обговорення української ІТ-екосистеми, на сцену вийшла Керрі Холлард, Президент та Генеральний директор британської Global Sourcing Association, що цьогоріч відзначила Україну як найкращого постачальника ІТ-послуг до Великої Британії. Під час свого виступу пані Холлард розповіла про те, як сприймають Україну пересічні європейці, розповіла про важливість позиціонування країни у якості бренду.

«Як великі клієнти шукають собі партнерів? Перший критерій — географічне положення. Другий — дивляться на країну, її імідж. І вже потім, якщо перші два пункти влаштовують, обирають компанію для співпраці. Тому бренд країни вкрай важливий для розвитку міжнародної торгівлі, а отже, і економіки цієї країни. Головні кроки, які потрібно зробити, щоб побудувати потужний бренд української ІТ-індустрії: об’єднання компаній та формування спільної позиції, розвиток індустріальних об’єднань всередині країни та встановлення тісних контактів з іноземними спільнотами, формування загального портфоліо успішних кейсів», — наголошує Керрі Холлард.



Крім того, пані Холлард виступила модератором панелі для обговорення успішних кейсів вітчизняних компаній у роботі з міжнародними замовниками. Своїм досвідом роботи поділилися Ярослав Герман, Директор з розробки програмного забезпечення в EPAM Systems, та Павло Ткачев, Керівник напрямку інформаційних технологій, British American Tobacco.

Підсумки Форуму підбив Тарас Кицмей, Співзасновник української компанії SoftServe.




«Сьогодні ми багато говорили про здобутки України у сфері інформаційних технологій, успіхи країни на міжнародному рівні. Слід пам’ятати, що ми стоїмо лише на початку нашого великого шляху до світового визнання. Зараз необхідно подбати про основи для сталого розвитку індустрії: людський капітал, наш найцінніший ресурс; розвиток власних можливостей, відносин з тими, хто вже є нашими клієнтами; забезпечити розвиток внутрішнього ринку ІТ-послуг; закріпити добрі відносини з урядом», — такими словам завершив офіційну частину Форуму.

Інші новини

Один з найбільших щорічних івентів для PM і BA PMCon
  • 26 Травень 2020

Саме час відзначити 13 та 14 червня в своєму календарі!

Онлайн-конференція «Маркетинг в віддаленому форматі 2020»
  • 06 Травень 2020

Як ефективно організувати роботу маркетингу без прив'язки до офісу, який буде працювати ефективніше і результативніше

Наші партнери у ТОП рейтингу GoodFims
  • 17 Квітень 2020

Наш стратегічний партнер ТОВ "Гродас" потрапив у ТОП-рейтинг

Submit and follow the news