Як ІТ кластер вплинув на розвиток та популяризацію Конотопа у 2017 році

26 Січень 2018
Як ІТ кластер вплинув на розвиток та популяризацію Конотопа у 2017 році

У Конотопському ІТ кластері підбили підсумки роботи організації за минулий рік. Серед головних здобутків — численні освітні проекти та заходи, а також активна участь представників ІТ кластеру на конференціях українського та міжнародного рівнів.

Курси робототехніки

Протягом 2017 року значна частина роботи Конотопського ІТ кластеру була спрямована на створення у місті «Клубу Робототехніки» для дітей віком від 8 до 15 років. Приміщення для клубу надав Політехнічний технікум КІСумДУ, а істотну підтримку в організації — система електронних платежів «Interkassa».


Працює «Клуб робототехніки» з 30 вересня 2017 року. На заняттях дітлахи конструюють різноманітні прилади за допомогою Lego Education Wedo 2.0, вчаться програмуванню. Нині функціонують 6 груп по 7-8 слухачів. Через велику чергу охочих стати учасниками клубу заплановано збільшення кількості груп.

Окрім цього, 7 грудня 2017 року конотопським студентам презентували курси робототехніки на основи Arduino. Цей курс розрахований на дітей від 14 років, які хочуть отримати базові навички в розробці роботизованих рішень на базі плат Arduino. Курси мають стартувати у лютому 2018 року.

Курси програмування

З 2016 року на базі ПТ КІСумДУ успішно функціонують безкоштовні курси з основ програмування за проектом Technology Nation від фонду BrainBasket. 2017 року, у рамках продовження співпраці, на базі Політеху відкрили новий комп’ютерний клас.

Крім того, минулого року у Конотопі запустили групи з безкоштовного навчання для жінок, які перебувають у декретних відпустках та бажають освоїти нову професію.

Варто зазначити, що проект Technology Nation у Конотопі розрахований на 3 роки, окремий курс навчання триває 4 місяці.

Впізнаваність конотопських айтішників в Україні та світі

На найбільшому ІТ-форумі Східної Європи «iForum-2017» вперше з’явився стенд представників Конотопського ІТ кластеру — «ТОВ Гродас» та «ТОВ Опенкарт».  Конотопці презентували стенд сервісу для створення інтернет-магазинів OpenCart, просуванням якого вони займаються. Участь у найбільшому ІТ-форумі дала можливість популяризувати сервіс, здобути корисні контакти та обмінятися досвідом з передовими фахівцями індустрії.


Конотопськими айтішниками зацікавились топ-менеджери великих українських та міжнародних ІТ-компаній, які стали учасниками конференції Outsource People 2017 KYIV. На цьому заході представники Конотопського ІТ кластеру обмінювались досвідом з колегами з інших міст та країн, отримали корисну інформацію для більш продуктивної роботи на міжнародному ринку. Послугами конотопських фахівців почали цікавитись, а це сприятиме подальшому розвитку ІТ-індустрії міста та створенню високооплачуваних робочих місць.

Були здобутки й на рівні області. Конотопський IT кластер зацікавив Тростянець своїми освітніми проектами. Зустріч із представниками міської влади та активної громади Тростянця відбулась навесні 2017 року. Їх ознайомили з громадським об’єднанням, презентували його мету та розповіли про власні проекти. Особливу увагу у слухачів викликала інформація про освітні проекти. Зроблено перший крок до початку співпраці між Конотопом і Тростянцем на шляху широкого впровадження сучасних інформаційних технологій у життя мешканців обох міст.

У листопаді 2017 року голова Конотопського ІТ кластеру Дмитро Гланц презентував реалізовані проекти на зустрічі з радником Представницства ЄС в Україні Пітом Блондом. Високопосадовець зазначив, що він радий знайомству та відзначив активну позицію ІТ кластеру щодо подальшого розвитку громади міста Конотоп.

Тренінг «Креативний вікенд»

З 9 по 10 грудня 2017 року у приміщенні Політехнічного технікуму КІСумДУ відбувся тренінг «Креативний вікенд», метою якого стало оформлення власної ідеї у готовий кейс для потенційних інвесторів.

У тренінгу, який відбувався за підтримки Конотопського ІТ кластера, взяли участь досвідчені експерти з різних міст України. Вони ділились досвідом та розкривали секрети ведення бізнесу, вчили навичкам презентації проектів та наводили приклади цікавих ідей для відкриття власної справи.

Результатом івенту став захист реальних проектів, які розробили учасники. Ці проекти вже можна подавати на фінансування.

Конотопська Фотосушка - 2017

Другий рік поспіль Конотопський ІТ кластер влаштовує молодіжний виставковий проект «Конотопська фотосушка». За правилами проекту, кожен бажаючий приносить будь-які роздруковані фото та розвішує їх на мотузки за допомогою білизняних прищіпок, а в обмін можна забрати будь-які інші фотокартки. Світлини можна було підписати, залишити на звороті координати для зв'язку або незвичайне послання для майбутнього володаря.


На заході також влаштували конкурс на кращу фотороботу, переможців нагородили цінними призами.

Окрім цього, презентували роботи Ірини Загорної, яка страждає на рідкісне захворювання — бульозний епідермоліз. Можна було робити благодійні внески на лікування фотохудожниці. Зібрали понад 900 гривень.

Рекорд «Години коду»

У 2017 році у традиційній всесвітній акції «Година коду» взяли участь понад 1000 конотопських школярів. Усі учасники отримали сертифікати та практичний досвід з програмування.

Мета заходу — переконати учнів, що інформатика є цікавою, творчою та доступною для будь-якого віку галуззю. Організаторами акції у Конотопі виступили представники ІТ кластеру.

«Минулий рік був дуже насиченим на події. У 2018 році плануємо запроваджувати у Конотопі ще більше цікавих та корисних проектів. Слідкуйте за оновленнями на нашому офіційному сайті та у соцмережах. А ще краще — долучайтесь до нашої команди», — наголосив голова ІТ кластеру Дмитро Гланц.

Конотопський ІТ кластер висловлює подяку Політехнічному технікуму КІСумДУ, ТОВ «Гродас», ТОВ «Опенкарт»,  поліграфічній фірмі «Офіс-Центр», телекомунікаційній компанії «Зурбаган», центру надання БВПД, туристичній фірмі TUI, інтернет-порталу «ТопКонотоп» та усім небайдужим за активну участь у діяльності організації.  

Інші новини

Один з найбільших щорічних івентів для PM і BA PMCon
  • 26 Травень 2020

Саме час відзначити 13 та 14 червня в своєму календарі!

Онлайн-конференція «Маркетинг в віддаленому форматі 2020»
  • 06 Травень 2020

Як ефективно організувати роботу маркетингу без прив'язки до офісу, який буде працювати ефективніше і результативніше

Наші партнери у ТОП рейтингу GoodFims
  • 17 Квітень 2020

Наш стратегічний партнер ТОВ "Гродас" потрапив у ТОП-рейтинг

Submit and follow the news