AI Spring Hackathon 2018: як це було

20 Квітень 2018
AI Spring Hackathon 2018: як це було

31 березня - 1 квітня AI Booster провів в Києві другий, і вже щорічний AISpring Hackathon. Цього року Хакатон встановив кілька рекордів, один з яких — призовий фонд $ 3750, що дозволило зібрати найкращі команди. Учасники працювали над проектами в сферах Computer Vision in Retail і NLP та над завданням Kaggle Іnclass. Також була можливість працювати, як над запропонованими завданнями, так і презентувати свій стартап.


Хакатон пройшов у форматі трьох треків.

Третій трек — комп'ютерний зір на даних від Генерального Партнера Neuromation.

Neuromation — розподілена платформа синтетичних даних для поглибленого навчання додатків, яка нещодавно підірвала світ найсильнішим ICO, і зібрала топову команду в Україні, США, Ізраїлі, Росії, Японії.

Neuromation надала власний синтетично згенерований датасет, де потрібно було знаходити і визначати предмети, які мають поверхню з високим ступенем відображення. Завдання складне і амбітне, для тих, хто хоче увійти в топ спеціалістів Computer Vision.

Другий трек — застосування комп'ютерного зору для рішень в ритейлі від Преміум Партнера Infopulse (a part of Nordic IT Group EVRY). Команди працювали над своїми ідеями, наприклад, розпізнавання фруктів та овочів на вагах для зменшення черги під час зважування продуктів, ідентифікація покупців для поліпшення рекомендацій і ефективної роботи персоналу в магазинах одягу.

Перший трек — класифікація фейкових коментарів до товарів на майданчику Prom.ua від офіційного партнера Хакатона EVO Company. Учасникам було надано датасет з 1,7 млн. коментарів і даних про користувачів, товари за останні 8 років, близько 15 тисяч були відзначені як фейковими. Передбачення для тестової вибірки автоматично оцінювалися на платформі Kaggle Inclass. Формат Kaggle був реалізований на AI Spring Hackathon вперше, і виявився дуже вдалим.

До речі, офіс компанії EVO став гостинним майданчиком для проведення Хакатона.

Реалізовувати ідеї на практиці і консультувати учасників допомагали ментори — професіонали своєї справи: Денис Попов, Jeanette Ronne, Олег Наливайко, Дмитро Федюков, Ігор Костюк, Максим Терещенко, Олександр Руппельт, Олесь Петрів, Юрій Пащенко, Олександр Іванов, Андрій Нікішаєв, Вероніка Юрчук , Олександр Корець, Сергій Кошель, Іван Шпотенко, Дмитро Плешаков.

На фінальних пітчах свої напрацювання презентували 11 команд, в Kaggle Inclass брали участь 12 команд.

Переможцями в номінації Kaggle Inclass стала команда Strangers. В результаті роботи з даними, команда згенерувала такі фічі як: текстові характеристики кожного коментаря, кількість коментарів кожної ip-адреси, користувача для компаній і продукту, середня сума коментарів в межах дат, швидкість коментування для кожного користувача та інше, після чого на їх основі застосувала різні моделі ML.

Командам, які зайняли II та III місця подарували заохочувальні призи від EVO company у вигляді фірмових рюкзаків і пляшок для води, а також книги по глибоких нейронних мережах.

Призове третє місце в треку по CV для рішень в ритейлі зайняла команда Sauron Analytics, яка займалася аналізом поведінки відвідувачів супермаркетів.

Призове друге місце в треку СV для рітейлу зайняла команда Null Pointer Exception з рішенням по персоналізації обслуговування клієнтів на основі розпізнавання та ідентифікації клієнтів по обличчю.

Переможцями в цій номінації стала команда Owoschi з рішенням по розпізнаванню овочів і фруктів при зважуванні.

У номінації CV на даних від Neuromation друге місце зайняла команда TBA, яка вирішувала завдання з розпізнавання об'єктів на полицях магазину з віддзеркаленням світла і прозорими поверхнями.

Перемогу здобула команда MLG з завданням розпізнавання об'єктів на полицях в магазині на наданих синтетичних даних від Neuromation.


Інші учасники Хакатону також отримали подарунки: абсолютно всім були презентовані брендові чашки від Infopulse (a part of Nordic IT Group EVRY), з яких учасники пили каву і чай прямо на івенті. Крім того, було проведено розіграш футболок від EVO company і розіграш квитків на конференції в сфері data science - Kyiv Data Spring і Open Data Science Conference.

Більше фото тут.

Трансляція пітчів тут.

Інші новини

Один з найбільших щорічних івентів для PM і BA PMCon
  • 26 Травень 2020

Саме час відзначити 13 та 14 червня в своєму календарі!

Онлайн-конференція «Маркетинг в віддаленому форматі 2020»
  • 06 Травень 2020

Як ефективно організувати роботу маркетингу без прив'язки до офісу, який буде працювати ефективніше і результативніше

Наші партнери у ТОП рейтингу GoodFims
  • 17 Квітень 2020

Наш стратегічний партнер ТОВ "Гродас" потрапив у ТОП-рейтинг

Submit and follow the news